7.B – duben 2023

V hodinách anglického jazyka jsme probírali téma Velikonoc v anglicky mluvících zemích. V rámci literatury jsme si připomněli tradice a symboly související s Velikonocemi a vysvětlili si, odkud se vzalo označení Zelený čtvrtek, Velký pátek a Bílá sobota. Okresního kola matematické olympiády se 12.4.zúčastnili Jakub Hartmann, Rozálka, Simča a Dominika. Jakub s Rozálkou byli úspěšnými řešiteli. Gratulujeme. V rámci TH jsme probrali prospěch a chování za 3. čtvrtletí a školní výlet na konci školního roku. Pak jsme se věnovali aktivitě Nedokončené věty zaměřené na vztahy ve třídě. Ve čtvrtek byl pyžamový den – akce Žákovského parlamentu, kterého se zúčastnilo pouze pět dětí. V hodinách NJ žáci vytvářeli a prezentovali projekt Meine Familie. Představili svou rodinu, sourozence, rodiče a prarodiče svým spolužákům. V pátek 21.4. nám Abigél zpříjemnila hodinu českého jazyka tím, že přinesla mufinky, neboť slavila narozeniny. Všichni jsme jí popřáli a paní učitelka třídní jí dala knížku. Ve dnech 25.-27.4. proběhl sběr papíru. Naše třída odevzdala celkem 1312 kg. Děkujeme paní učitelce Poupě za to, že naši třídu podpořila ve sběru papíru. Máme za sebou další měsíc školní docházky. Do prázdnin nám zbývají už jen dva měsíce.