7.B – březen 2023

V rámci hodiny pracovních činností jsme 15.3. navštívili muzeum, kde jsme zhlédli výstavu s názvem Drátenická dílna. Nejdříve jsme se podívali na video o drátkování, ve kterém jsme se například dozvěděli, že vytvořit drátěný klobouk trvá až 37 hodin. Poté jsme si mohli sami prohlédnout vystavené drátěné výrobky, anebo se zeptat na to, co nás zajímá.Výstava se nám líbila a těšíme se, co pro nás muzeum připraví na příště. Paní učitelky anglického jazyka nás informovali o tom, že Jazykové centrum Mousee nabízí vyzkoušet si mezinárodní jazykové Cambridgské zkoušky nanečisto v sobotu 15.4.2023. Přihlášky je nutné poslat do 9.4. na adresu jazykovecentrum@mousee.cz. Na TH jsme rozebírali Učení naruby, dostali pokyny k akci Ukliďme Česko a zahráli si hru s příslovími. Někteří z nás se v týdnu od 27.- 31.3. zapojili do projektu Barevného týdne. Kdo chtěl, přišel v daný den v oblečení různých barev (modré pondělí, šedé úterý, červená středa, zelený čtvrtek, žlutý pátek). 28.3. proběhl Den naruby, který spočíval v tom, že děti učily místo učitelů. Byl to jejich dárek ke Dni učitelů. Roli učitelů si vyzkoušely Abigél – Aj, Majda se Simčou – Čj, Nelly - M, Korny – Vv , Dominika se Simčou – F. Učení je bavilo, ale uznaly, že příprava na hodiny není snadná a zabere dost času. V březnu se žáci ve školní cvičné kuchyňce věnovali přípravám zdravých pomazánek. Pochutnali si na avokádové, česnekové, tuňákové či vaječné pomazánce. Ve spojených hodinách si povídali o důležitosti přijmu zdravých potravin a o jejich vhodném skladování a uchovávání. V pátek 31.3. jsme absolvovali akci Ukliďme Česko. Po rozdání rukavic a pytlů na odpadky jsme se již podruhé vydali na Šibeniční vrch. Cestou jsme s nadšením sbírali odpadky, které do přírody nepatří. Opět jsme našli zajímavé věci. Největším úlovkem byl starý železný posed, ale nechyběly opět pneumatiky od aut, plastové lahve, plechovky, různé střepy, víčka od zavařovacích sklenic, hrnec, obaly od sušenek a plastové kelímky. Dnes nám počasí moc nepřálo, a tak jsme se po necelých třech hodinách vrátili doprovázeni deštěm do školy. Sebrané odpadky jsme nechali u kontejnerů ve Smetanově ulici. Ve škole jsme pokračovali vyplňováním QR kódu pomocí otázek. Když jsme vše správně vyluštili, dostali jsme se na internetové stránky Hra o zemi, kde jsme si vypočítali osobní ekologickou stopu. Na závěr dnešního projektového dne jsme zhlédli ukázkové video Výzva – Skončeme s plasty a zahráli si kahoot Ekokvíz. Březen opět utekl jako voda. Už se těšíme na velikonoční prázdniny a Velikonoce.