7.A – září 2023

V září jsme usedli opět do školních lavic, začátek školního roku ale nebyl jen o učení, zpříjemnili jsme si ho také některými mimoškolními akcemi. První školní týden jsme zakončili výletem přes Čeperku do areálu bývalého vysílacího střediska Brdce. Akci jsme podnikli s ostatními žáky sedmých ročníků a za její organizaci děkujeme panu učiteli Poláčkovi. Tento školní rok se naše škola opět zapojila do Evropského dne jazyků, které se slaví 26. září. Celý druhý stupeň se v hodinách angličtiny přidal k výzvě na vytvoření plakátu Languages in my classroom/school. Plakáty představují všechny jazyky, které se vyskytují v našem studijním prostředí. Mohly být zahrnuty jak jazyky, které se žáci učí, tak ty, kterými mluví spolužáci. Nejzdařilejší výtvory budou zaslány do soutěže na webových stránkách EDJ. Poslední zářijový týden jsme se setkali s kronikářem města Unhošť – panem Sanytrákem. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí o historii Unhoště a životě v Unhošti a prohlédli jsme si kroniku. Akce byla velmi poučná, děkujeme.