7.A – září 2022

Prázdniny skončily, a tak jsme se opět shledali s kamarády i paní učitelkou Horákovou ve škole. Naše třída je čerstvě vymalovaná a dostali jsme novou nástěnku na naše obrázky. Paní učitelka vyzdobila třídu výřezy z polystyrenu s chemickou tématikou. Máme dva nové spolužáky z Ukrajiny – Ruslana a Annu. Zahráli jsme si hry na prolomení ledů a začali opakovat učivo. Navštívili jsme zahrádkářskou výstavu v muzeu. Ve fyzice jsme při laboratorní práci zkoumali různé hustoty látek. V pracovních činnostech jsme s paní učitelkou Žáčkovou připravili chlebové smaženky a šopský salát. Největší legraci jsme ale měli z toho, když jsme paní učitelce podstrčili Jelly bean – Bertíkovu fazolku tisíckrát jinak – s příchutí cibule. Po prohrané sázce musela paní učitelka ochutnat další bonbony, jejichž příchuť byla nejistá, ale měla velké štěstí, protože natrefila jen na hrušku a tutti-frutti. Zato Mára si dal skunka a zvratky :-D Těšíme se na další výzvy!