7.A – říjen 2020

Na počátku měsíce října jsme skončili s opakováním látky předchozího ročníku a napsali si opakovací prověrky. Začali jsme probírat látku novou, postupně se nám do našeho učení začala vkrádat nová nařízení v souvislosti s narůstajícím počtem nově nemocných tím ošklivým virem.

V hodinách hudební výchovy jsme přestali zpívat a začali více poslouchat různé skladby, v hodinách tělesné výchovy jsme chodili na procházky do přírody.

Postupně nás také paní učitelka třídní začala připravovat na případnou distanční výuku – seznámili jsme se s Teamsy, ověřili si, že nám všem funguje naše školní emailová adresa.

V hodině pracovních činností jsme ještě stihli uvařit naše první společné jídlo.

Od 14.10. jsme zase všichni doma a učíme se on-line. Zvykáme si na Teamsy, někteří z nás také na to, že nyní je distanční výuka povinná. V rámci skupiny se snažíme vzájemně si pomáhat, pokud má někdo nějaký technický problém. Zatím vše zvládáme bez větších zádrhelů, už jsme si napsali i nějaké on-line testy. Je fajn, že po necelých dvou týdnech on-line učení máme podzimní prázdniny, kdy si můžeme odpočinout a nabrat síly na další distanční výuku.