7.A – prosinec 2021

V prosinci jsme zahájili advent – ozdobili jsme společně stromeček a celou třídu světelnými řetězy a vánočními ozdobičkami. Do školy jsme přišli vánočně oblečeni a naladili jsme se tak do vánoční nálady.

14. prosince jsme vyrazili na výlet do Prahy, naším cílem bylo Národní divadlo. Nebyli jsme ale na „obyčejné prohlídce“, čekala na nás úniková hra „Na stopě Národního divadla“. O prohlídku jsme ale ochuzeni nezůstali, ještě než jsme se pustili do luštění, paní lektorka nás pustila do hlavního sálu. Tam zrovna probíhala příprava scény pro večerní veřejnou generálku, viděli jsme tak celé zákulisí, které je 60 metrů dlouhé! Z technického řešení nám trochu spadla brada a ještě více nás uchvátilo nádherné zdobení hlavního sálu. Všechny hned zajímalo, jestli je to pravé zlato :) pak už jsme se vrhli na únikovou hru. Paní lektorka nás rozdělila do 3 týmů a každý tým dostal 3 tablety. Měli jsme za úkol po budově ND hledat nápovědy a luštit odpovědi na otázky. Hra nás úplně pohltila - třeba jsme tabletem zamířili na bustu a ona najednou ožila. Nebo jsme našli správný obraz a on najednou v tabletu ožil. Po hodině jsme se zase všichni sešli a navzájem si představili, co jsme objevili a dohromady jsme složili celý příběh vzniku, požáru a obnovení Národního divadla. Jako třešničku na dortu jsme se mohli podívat na terasu se sochami múz, ze které je úchvatný výhled na Prahu. Stihli jsme i krátký rozchod na Václavském náměstí a pak už jsme spěchali na metro a na autobus zpět do Unhoště. Poslední den před vánočními prázdninami jsme zahájili pečením perníčků. Začíná to být taková naše tradice – upečené perníčky jsme zabalili do balíčků s přáním krásných Vánoc a podarovali jsme všechny učitele, kteří nás učí. Celá škola krásně voněla po perníkovém koření (až do doby, než jsme si udělali na besídku popcorn :) nakonec jsme si rozdali dárečky a rozešli jsme se na vánoční prázdniny.