7.A – listopad 2022

V měsíci listopadu jsme spolu se 7.D podnikli výlet do Techmánie Plzeň, kde jsme nejdříve zhlédli 3D promítání o Vesmíru a poté strávili zábavné a poučné chvíle v obrovské expozici, kde si každý našel, co ho zajímalo. Někteří se stali součástí obřího jo-ja, jiní měřili rychlost svého běhu, vyzkoušeli si práci s opravdickým bagrem či zakusili pocit při potápění Titanicu. Naši školu navštívil chovatel dravců a při jeho přednášce jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací. Také přednáška Cesta na Mars byla podnětná. Ve školní cvičné kuchyňce jsme připravili pudink a míchaná vejce. Na letní horké dny jsme zavzpomínali nad sklenicemi matového mojita. Při pracovních činnostech jsme si vyčistili hlavy při hrabání listí na školní zahradě. V rámci tématu Hustota jsme ve fyzice měli několik laboratorních prací - porovnávali a měřili jsme hustotu nejrůznějších těles a kapalin, formulovali a potvrzovali jsme hypotézu o plovoucím pomeranči, či vyráběli lávovou lampu.