7.A – leden 2022

V lednu jsme se vrátili do školy po vánočních prázdninách a začal kolotoč opakovacích testů, referátů a pololetních písemných prací.

V třetím týdnu se nám vrátil ze Španělska Matouš, náš zástupce do talentové soutěže, a hned bylo ve třídě zase aspoň trochu veseleji. Jenom trochu, protože ostatní třídy ve škole chodily do karantény a byla jen otázka času, kdy nás to také potká. Vydrželi jsme až do pátku 21. ledna. Pak nás bacil nakonec také zkosil, šli jsme na 5 dní do karantény a někteří (včetně paní učitelky) se s covidem museli poprat.

I přesto jsme v tomto nelehkém měsíci zvládli aspoň něco hezkého vytvořit - na pracovních činnostech jsme vyráběli krmítko pro ptáky, už je pověšené na stromě na zahradě školy. A v hodině kuchyněk jsme se naučili dělat rychlé americké lívance. Tady je recept:

Americké lívance

150 g hladké mouky