7.A – květen 2023

V květnu jsme konečně zažili naši druhou společnou přespávačku ve škole. S paní učitelkou jsme si zahráli vybíjenou v Sokolovně, poté jsme si na zahradě snědli kebab a pizzu. Následovala hra photo-hunt, kdy jsme měli vyfotit nejrůznější věci a situace ve škole dle zadání, např. udělat selfie s T.G.Masarykem či vyfotit všechny členy týmu ve spacáku. Pořádně jsme se spolu báli při noční bojovce a po snídani, na kterou nám maminky pomohly napéct buchty, bábovky či šneky, jsme vyrazili domů - prospat celou sobotu :-) Patrik, Dominik, Mára a Majda se zúčastnili sportovního dne a skvěle reprezentovali naši třídu i školu. Ve fyzice jsme zkoumali vlastnosti kapalin a Pascalův zákon jsme prakticky ověřili při pokusu s dvěma stříkačkami spojenými hadičkou. 24.5. měla paní učitelka svátek a upekla nám rybízovou bublaninu. O tu jsme se málem poprali a doslova jsme plech "vyluxovali". 25.5. slavila paní učitelka ještě narozeniny. Připravili jsme jí velké překvapení - balónky, zpívání, prezentace z našich fotografií... Mára dokonce i vystřelil konfety! Nakonec jsme jí popřáli s kytičkou, bonboniérou a stříbrným řetízkem na ruku s andělíčkem. Bylo to super!