7.A – květen 2021

V květnu jsme se konečně dočkali a začali opět chodit do školy. Testování přes počáteční nervozitu zvládáme dobře, rychle jsme si zvykli. Přechod z distanční výuky na prezenční jsme měli usnadněný adaptačním týdnem – učitelé nezkoušeli, ani jsme nepsali písemné práce, další týden nám pak všechny písemné práce hlásili. Dobíhaly také ještě některé akce domluvené dříve – v rámci hudební výchovy jsme absolvovali online přednášku o husitském chorálu Ktož jsú boží bojovníci, tato přednáška se nám hodila i do dějepisu, kde jsme husitství také probírali. V hodinách výtvarné výchovy jsme vytvářeli japonské sakury v rámci výtvarné soutěže Dobrovolnického centra Kladno.

Na konci května jsme si také užili první společný Den dětí ( loni jsme o něj kvůli covidu přišli ) - pěšky jsme šli na hřiště na Horní Bezděkov, kde jsme si na hřišti zahráli míčové hry a opekli buřty. Sice jsme dvakrát trochu zmokli, ale to to nám nevadilo. Domů jsme přišli unavení, ale spokojení a už se moc těšíme na další podobnou akci. Děkujeme tímto paní Blance Peckové za pomoc při organizaci tohoto dne.