7.A – duben 2022

Měsíc duben odstartoval hned v pátek 1. besedou na téma “Dospívání”. Nejprve šli na řadu kluci a potom holky, povídali jsme si s paní psycholožkou o tom, co se děje s naším tělem, s naší psychikou, o různých problémech a situacích a jak je řešit. Všem se beseda moc líbila a dozvěděli jsme se spoustu užitečných a zajímavých informací. O týden později jsme se konečně dočkali a přišel pátek a s ním i společné přespání ve škole. Sešli jsme se navečer před školou a hned jsme zamířili do třídy, kterou bylo potřeba vyklidit a připravit na spaní. Všichni si brzy našli svoje místečko a rozložili si věci. Pak nás samozřejmě nejvíc zajímalo, jak vypadá škola večer a bez dětí, tak jsme se vydali na důkladný průzkum. Pak už nám přijela objednaná večeře - největší zásilka pizzy v historii Unhoště 😊 naplnili jsme si žaludky a pokračovali v hrách. Pak jsme se přesunuli do Sokolovny, kde jsme si zahráli přehazovanou, vybíjenou a pak jsme si zasoutěžili na opičí dráze. Řádně unavení jsme se vrátili do školy, kde na nás čekala noční bojovka. Vyráželi jsme po dvojicích na trasu a zjišťovali informace z různých míst a oblastí. To už bylo po půlnoci a někteří (v čele s paní učitelkou) začínali být trochu ospalí Tak jsme si šli vyčistit zuby, zalezli si do spacáků a udělali jsme si noční kino. Film nám končil ve 2 ráno a i když část třídy navrhovala jít hrát na schovku, paní učitelka zavelela do hajan a šlo se spát. Nechyběla ukolébavka na dobrou noc 😊 ráno jsme potom společně posnídali, uklidili jsme třídu a vydali se domů, dospat náročnou noc.

Velikonoční prázdniny přišly akorát vhod, naladili jsme se na ně barevným týdnem - každý den v týdnu jsme se celá třída oblékli do jedné barvy. Po návratu z prázdnin jsme s paní učitelkou oslavili její narozeniny, připravili jsme jí balónkové překvapení a dokonce jsme jí společně i zazpívali.

Ve čtvrtek 21. dubna se pak konala talentová soutěž “ZŠ Unhošť má talent”. Měli jsme tam své želízko v ohni - Matouše Nováka, který hrál na klasickou a elektrickou kytaru. Matouš zaválel, celá Sokolovna po jeho vystoupení tleskala a hučela, my jsme mu všichni tleskali ve stoje a byli jsme na něj pyšní!

V pátek 22. dubna jsme v rámci oslav Dne Země nejprve pořádně uklidili svoji třídu - odstranili jsme staré uschlé žvýkačky a srovnali si skřínku na VV. Potom jsme byli na exkurzi ve sběrném dvoře Ovčanda. Tam nás paní Horová zasvětila do třídění odpadů, ukázala nám lis na odpadky, vyzkoušeli jsme si nákladní váhu (naše třída s paní učitelkou dohromady váží 1120 kg!) a dokonce nám dovolila prohrabat se v odloženém elektroodpadu. Holky se hned chytily vyřazeného vysavače, kluky zase zaujaly staré mobily a klávesnice. Na závěr jsme dostali dáreček - krabičku na použité baterie.

V květnu nás zase čeká spousta zajímavých věcí - společné focení a také návštěva Edubusu.