7.A – duben 2021

Bohužel, zázrak se nekonal a i celý duben jsme se učili distančně.

Učitelé vědí, jak je pro nás stále více obtížnější motivovat se k práci, proto se nám snažili výuku nějak obohatit – absolvovali jsme tyto besedy : jednu o kybernásilí, která navázala na březnovou třídnickou hodinu, další dvě ( Čas proměn a Na startu mužnosti ) se týkaly problematiky dospívání.

V češtině jsme měli na návštěvě paní doktorku Smejkalovou z Ústavu pro jazyk český ( v rámci Vědci do výuky ), která nám ukázala, kde na internetu hledat správný pravopis, vysvětlila také, s jakými otázkami se můžeme na ÚJČ obrátit.

I v distanční výuce jsme zvládli jednu exkurzi, pochopitelně online – ve fyzice jsme navštívili vodní elektrárnu Hučák, dozvěděli jsme se také o principu práce větrné elektrárny.

Poslední dubnový den jsme měli besedu o prevenci s Radkem Bangou, která nás velice zaujala a moc se nám líbila.

V dubnu také proběhlo vyhlášení fotografické soutěže, moc blahopřejeme za 2. místo zvolené dětskou porotou našemu spolužáku Samerovi.

Distanční výuka už trvá moc dlouho, proto jsme se na třídnické hodině věnovali tématu „duševní zdraví“ – rozebírali jsme, jak si správně odpočinout, jak si naplánovat jednotlivé činnosti, zkrátka co dělat, abychom se z toho všeho „už nezbláznili“.