7.A – červen 2021

I když do školy chodíme soustavně až od května, jsme rádi, že je konečně červen a že se přiblížil konec školního roku, který byl letos skutečně velmi neobvyklý. Zažili jsme v rámci výuky všechno možné – běžnou prezenční výuku, rotační výuku, výuku online… Poslední školní měsíc jsme ještě doháněli zbylé resty, aby známky na vysvědčení byly co nejlepší, psali jsme také závěrečné testy a kontrolní práce.

Dočkali jsme se také výletu – vlastně našeho prvního pořádného jako třídy, protože loni jsme vinou covidu o výlety na konci roku přišli. Vyjeli jsme do Prahy, kde jsme navštívili Klášter řádu křižovníků s červenou hvězdou. Zde jsme se od kněze P. Tomáše Gregůrka, O.Cr. dozvěděli informace o dějinách tohoto jediného českého řádu, prohlédli si jejich řádový kostel a vyšli až na kostelní kůr. Zde jsme obdivovali varhany, na které si paní učitelka zkusila zahrát. Viděli jsme také knihovnu s různými starými spisy a domácí kapli, kde se kněží pravidelně modlí. Po prohlídce jsme přešli Vltavu přes Karlův most, který byl v tu chvíli jen náš. U McDonalda jsme si dali oběd a pokračovali na metro a autobusem do Unhoště. Všichni jsme si výlet užili a těšíme se na další, na který se vydáme těsně před vysvědčením. Tentokrát půjdeme na půldenní procházku po okolí Unhoště. Pak už se všichni rozprchneme na prázdniny a budeme doufat, že další školní rok se ve škole uvidíme víc než letos.