7.A – březen 2022

Měsíc březen byl ve znamení vaření v kuchyňkách. Naučili jsme se vařit špagety a připravit amolety. V dílnách jsme vyráběli hmyzí domečky, které jsme pak instalovali na školní zahradu. Snad se do nich brzy nastěhují malí hmyzí obyvatelé 😊

25. března jsme se vydali uklidit v rámci celostátní akce “Ukliďme Česko” jednu méně známou část Unhoště. Projektový den jsme zahájili ve třídě, kde na nás čekala úniková hra – luštění místa, kam půjdeme uklízet. Naším cílem byl Šibeniční vrch.

Po úspěšném vyluštění hry jsme dostali rukavice a pytle a vyrazili jsme od školy směrem k cestě na Šibeniční vrch. Našli jsme opravdu leccos - od papírků, starých vlhčených ubrousků, igelitových pytlíků, poloprázdných pet lahví, přes plechovky, skleněné lahve od alkoholu, sololitové i dřevěné desky, plastové obaly od olejů až po pneumatiky. Nejkurióznějším nálezem byly staré pánské slipy 🙂 Pytle se rychle plnily, úklid nám šel ve slunečném počasí od ruky a 3 hodiny utekly jako nic. Zbývalo všechny nalezené poklady donést na smluvené místo, sesypat pytle dohromady a svázat. Podařilo se nám naplnit neskutečných 25 velkých pytlů a odkutálet 7 pneumatik. Všem se akce moc líbila a doufáme, že snad díky nám bude cesta na Šibeniční vrch aspoň chvíli bez odpadků.

Ke Dni učitelů 28. března jsme si užili akci “Učení naruby”. Jako dárek jsme posadili paní učitelku do lavice a stali jsme se sami učiteli. Připravené jsme měli pracovní listy i kahoot, v matematice jsme paní učitelku potrápili u tabule, v angličtině musela napsat vyprávění na dané téma. A my jsme si vyzkoušeli, že udržet celou třídu v klidu po dobu 45 minut není vůbec nic jednoduchého.

Měsícem únorem nám začalo druhé pololetí, začali jsme zvolna – ve fyzice jsme vyrazili zkoumat rovnováhu na páce na dětské hřiště. Testování na houpačce se nám moc líbilo! V hodinách kuchyněk jsme se pustili do pizzových šneků a povedlo se nám upéct si výbornou svačinu. Pak už nás čekaly jarní prázdniny, ty jsme si všichni moc užili a nikomu se příliš nechtělo zpátky k učení.

Po prázdninách se 4 naši kluci zúčastnili školního kola olympiády z anglického jazyka. Nejlépe si vedli David Hájek s Tondou Rokosem. Na konci února k nám přijely lektorky z Besedária s programem Stranger School. Jedná se o hru s detektivním pátráním po zmizelé studentce, která se hraje v týmech a všechny týmy mají za úkol zjišťovat informace k jejímu zmizení, rozplétat zápletku a hlavně spolupracovat a poslouchat se navzájem. Program se nám moc líbil, zabrali jsme se do hry a vůbec se nám nechtělo končit. Naštěstí se nám podařilo získat dost informací a zmizelou dívku najít.

Teď už se těšíme na březen, kdy nás čeká výlet do Prahy.