6.D – prosinec 2021

Prosincové finále roku 2021 v 6. D

Ač jsme se učili až do pondělního odpoledne, nesl se měsíc prosinec ve škole v duchu svátečního očekávání. Mikuláš byl super a opravdu i čert naháněl strach - čili čert na svém místě - pro zlobily ovšem. Matematika toho dne byla také mikulášsky naladěna. Všichni učitelé se snažili svým žáčkům zpříjemnit adventní čas a do hodin vnášeli odlehčení a zábavu, jak jen mohli. V hodině občanské výchovy si děti udělaly párty u poučného filmu. Rozlévaly si lahodné nápoje a školu "provoněla" vůně popcornu. Český jazyk si žáčci zpestřili hrou Kahoot! s vánočním tématem. I zeměpis jim paní učitelka osvěžila filmem o Pompejích. V hodinách pracovních činností i o výtvarnou výchovu děti tvořily vánoční svícny na prodej do školního stánku, sváteční přání svým milým i vánoční lampičky jako dárky. Úterní předvánoční posezení bylo velmi příjemné. Vyhlásila jsem soutěž o (nej)lepší nepečené cukroví mezi děvčaty a kluky. Souboj byl ukrutný a neúprosný. A teď vážně - holky i kluci byli skvělí - kuchařsky vybavení, naladění vytvořit dobrotu, kterou by s povděkem servírovali i v Alcronu. A skutečně se jim to povedlo. Všechny výrobky byly mňamózní a horkotěžko nám bylo při rozhodování. Shodou vánočních náhod nám s tím pomohli nezaujatí sedmáci, kteří nám přišli popřát hezké svátky. Děkujeme za pomoc i milé přání. Děti se oblažily navzájem milými dárečky, svými krásnými pozornostmi potěšily i paní asistentku a mě (velké díky - jste moc milí) a na oplátku dostaly drobný dárek od Ježíška a také jeden tajný losovaný vánoční balíček, který si navzájem připravily. Zahráli jsme si Activity a pak už přišel čas uklidit a pelášit ke svým rodinám, abychom si všichni užili svátky v kruhu těch nejbližších. Děti, děkuji za to, že se dokážete spojit, spolupracovat a vytvářet hodnotné dobrůtky a věřím, že nejen to. Umět se mezi sebou domluvit, vzájemně se respektovat i tolerovat, je důležitější než fyzika (no, ehm, ta možná nééé 🙂). Přeji vám i vašim rodičům nový rok, který bude plný naděje, pohody, kamarádství i ohleduplnosti. Přeji vám mnoho zdraví a opory ve vašich rodinách. Přeji vám, ať jste spokojení a úspěšní ve veškerém vašem počínání.

Zkrátka děkuji a těším se na viděnou v roce 2022. Vaše LP