6.D – duben 2022

DUBEN ještě ve škole budem ... to sice ještě v červnu, ale aspoň se to rýmuje.

BAREVNÝ TÝDEN na začátku měsíce byl supeeeer. Bylo vidět, že v sobě - alespoň většina z nás - má snahu o vzkříšení ducha týmu 😉 A co učení? V tomto měsíci jsme začali bádat nad životem u vody. Věnovali jsme se rostlinám, které tento ekosystém společně s živočichy a neživou přírodou vytvářejí. Nyní pracujeme na referátech o různých druzích živočichů. Přes veškerá fakta a zařazení do živočišné říše nás stejně nejvíc láká zajímavost, kterou nám spolužáci o svém konkrétním živočichovi předloží. Přírodopis nám v půlce měsíce oživila hodina mykologické přednášky. Velmi znalý pan Malý, který je autorem krásného atlasu s mnoha zajímavostmi s názvem Pozoruhodný svět hub, nás zabavil svým poutavým povídáním a osobními zkušenostmi s houbami. Dějepisné hodiny nás vedly Řeckem. Povídali jsme si o řecko-perských válkách, Athénách i řeckých bozích. Zeměpisné cesty zamířily tentokrát do Afriky. V matematice se snažíme zlepšit se v geometrii. Budeme se jí věnovat až do června, takže to vypadá, že řádně tenkou čáru, pevnou ruku a princip konstrukce trojúhelníku zvládne na konci roku každý. Asi zdaleka nejdůležitější věci jsme si říkali v hodinách informatiky. Téma komunikace na sociálních sítích je velmi žhavé a aktuální. Jakým směrem se v této oblasti řídit, by měli vědět prostě všichni.

TALENTOVÁ SOUTĚŽ vnesla do života školy ruch, zábavu a spojenectví mezi účastníky i fanoušky. Představení si děti v publiku a účinkující na pódiu vychutnaly 21. 4. I naše třída měla mezi talenty své reprezentanty - Andreu, Přému a Káju. Děkuju, že jste se toho se ctí ujali. Dětem přišly poděkovat i organizátorky soutěže - nahlédněte do fotoalba.

DEN ZEMĚ se po celém světě opěvuje 22. 4. My ze šestých tříd jsme tento den dostali speciální úkol na počest naší planety - vyrobit hmyzí domeček za účelem podpory diverzity v našich školních zahradách. Ráno jsme se vypravili na "lov" materiálu, aby byl náš příbytek co možná nejpestřejší a příhodný pro mnoho druhů hmyzu. V 11 hodin jsme po příjemné terénní výpravě stanuli před formou připravenou z palet. Děkujeme, pane školníku, za její přípravu. Různé materiály z lesa i louky jsme upravovali a vkládali do domečku. S jeho výslednou podobou nám pomohla také paní učitelka pracovních činností p.Garamszegi. Domeček pro hmyzáčky už čeká na své obyvatele zavěšen na stodole školní zahrady. Snad se brzo zadaří a ožije.

Přejeme krásný máj 6. D