6.C – září – Adaptační kurz 2021

Velké letní prázdniny utekly jako voda a 1. září jsme se opět sešli ve školních lavicích a v nové sestavě. Abychom se všichni navzájem poznali, vyrazili jsme hned 2. září na celodenní adaptační kurz. V autobuse cestou do Turistické základny Libušín, kde se kurz konal, byla znát nervozita. Padaly nejrůznější otázky typu: „Budeme se brodit přes potok? Budeme viset nad propastí a navzájem se zachraňovat? Přežijeme to?“. Na všechny tyto otázky jsme brzy měli znát odpověď. Poté, co jsme dorazili na místo určení, nás čekala rozcvička v podobě nejrůznějších míčových her. Po rozcvičce jsme se přesunuli do vnitřních prostor areálu, kde byl připraven první úkol. Všichni jsme měli nakreslit tři věci, které bychom během roku chtěli v rámci naší třídy zažít. Jakožto učitelka jsem nakreslila smajlíka (dobrá nálada), 1 (aby to všem hezky šlo) a les (škola v přírodě). Žáci kreslili různé věci, nejčastější byly stanovaní, škola v přírodě, přespání ve škole a návštěva ZOO Praha. Udělali jsme si proto pro naši třídu z těchto nápadů seznam přání a budeme se snažit je všechna splnit. Po vnitřní klidové aktivitě byl čas se venku pořádně protáhnout. Stáli jsme na spojených lavičkách a měli jsme se seřadit podle velikosti, aniž bychom se dotkli země. Byl to poměrně oříšek, ale zvládli jsme to. Pak už byly připraveny aktivity v lese: někdy šlo o čas, někdy o šikovnost, někdy o logické úkoly. Nutno podotknout, že přes počáteční rozpaky se toho všichni zhostili pořádně a týmově. Myslím, že si to všichni užili, i když ke konci dne byla znatelná únava (nejen u žáků :-). A ačkoli jsme se nebrodili přes potok, neviseli jsme nad propastí a přežili to bez úhony, věřím, že to byl den plný dobrodružství.