6.C – září 2023

Po prázdninách jsme se vrátili do školních lavic v malinko pozměněném složení a s novou paní učitelkou třídní. První dny se tedy nesly v duchu vzájemného poznávání, k čemuž nám napomohl sportovní den venku na louce u Bulhara i adaptační kurz v Libušíně. Hráli jsme společně různé hry a učili se fungovat jako tým. Zúčastnili jsme se také projektu Pěšky do školy a v týdnu 18. - 22. 9. jsme si každý den své pěší i nepěší cesty zaznamenávali do online aplikace. V rámci Evropského dne jazyků, který byl 26. 9., jsme zase v hodinách AJ vytvářeli plakáty znázorňující jazyky, které se učíme nebo kterými mluvíme. V závěru září jsme měli besedu s kronikářem města Unhoště panem Sanytrákem, který nám poutavě vyprávěl nejen o unhošťských kronikách. Nyní před sebou společně s přechodem na 2. stupeň máme spoustu práce. Učiva bude přibývat, kantoři se nám budou více střídat, budeme se muset učit větší samostatnosti a zodpovědnosti. Ale budeme-li dobrý kolektiv a budeme-li si vzájemně nápomocni, jistě vše zvládneme!