6.C – září 2022

Měsíc září byl pro naši třídu velice důležitý, protože jsme se seznamovali s novými spolužáky, učiteli, předměty. Vytvořili jsme třídní samosprávu a pravidla třídy. V září byly dvě akce - adaptační kurz a Evropský den jazyků. V pátek 9.9. jsme byli na turistické základně v Libušíně, kde pořadatelé adaptačního kurzu pro všechny šesté třídy vymysleli zábavné dopoledne a odpoledne plné různých akcí. Další akcí byl Evropský den jazyků, kde jsme se seznámili s jazykem našich evropských sousedů. Naše angličtinářky nám připravily pět stanovišť - slovenštinu, španělštinu, italštinu, latinu, ukrajinštinu. Rozdělily nás do náhodných skupinek, vylosovali jsme si číslo od jedné do pěti. Potom jsme ve skupině museli projít všech pět stanovišť. Po přihlášení skupiny nám jedna z učitelek zkontrolovala práci. Když jsme měli všechno dobře, získali jsme plný počet bodů. Úspěšné skupiny, které získaly největší počet bodů, byly ohodnoceny známkou.