6.C – září 2021

Po adaptačním kurzu nás čekal návrat do lavic a od 6. září učení podle rozvrhu. Protože počasí některé dny bylo vyloženě letní, žáci měli možnost učit se některé předměty i venku. Například na výtvarnou výchovu vyrazili do lesa, během výchovy v občanství pak po Unhošti plnili nejrůznější úkoly v rámci hry, kterou organizuje Melicharovo muzeum. V přírodopise si vyzkoušeli práci s mikroskopem, což většinu přímo nadchlo. Protože na září připadá i Evropský den jazyků (26.9) , chtělo to na angličtinu zajímavý program. Žáci dostali tabulku a měli přiřazovat k anglicky mluvícím zemím jejich typické znaky. Poradili si i se záludnostmi díky kapesním slovníčkům. Ve třídě také proběhl už první "kruh důvěry", kdy jsme řešili to, co koho ve třídě trápí a jak by se to dalo vyřešit. Bude to ještě úkol na další třídnické hodiny, ale věřím a doufám, že jsme na dobré cestě. A nakonec září jistě všem přišlo vhod ředitelské volno spojené se státním svátkem, během kterého žáci nabrali sílu na druhý školní měsíc.