6.C – únor 2022

Únor: Čerstvé síly na nové výzvy

Únor jsme zahájili krátkými pololetními prázdninami s vyhlídkou na prázdniny jarní. Všichni jsme načerpali síly a zregenerovali po náročném konci prvního pololetí.

V únoru čekala na děti zajímavá přednáška na téma Madagaskar, které jsme se účastnili v kině Hutník v Kladně. Žáci se dozvěděli spoustu nových informací, které byly doprovázeny videem a fotografiemi, přednášku vedl pan Adam Lelek. Tento měsíc byl také ve znamení společných akcí – na třídnické hodině jsem se dohodli, že se ve čtvrtek 24.2 barevně sladíme a hned další den – v pátek – byl připraven sportovní den. Ten jsme zahájili procházkou v Unhošti, poté jsme se přesunuli do sportovní haly, kde žáci statečně soupeřili s ostatními v přehazované.

V rámci třídnické hodiny měly děti sestavit žebříček nejoblíbenějších předmětů a poté předmětů, které považují za nejdůležitější. Výsledky byly následující:

Předměty dle oblíbenosti:

1. Informatika

2. Český jazyk, občanská výchova

3. Výtvarná výchova, hudební výchova

4. Anglický jazyk

5. Fyzika

Předměty dle důležitosti:

1. Český jazyk, informatika, anglický jazyk

2. Matematika

3. Zeměpis

4. Pracovní činnosti, občanská výchova

5. Dějepis

V českém jazyce jsme se posunuli od kapitoly tvarosloví k větné skladbě. Probíráme větné členy, což je těžká látka, ale zatím se s ní všichni perou statečně. V angličtině se snažíme hodně konverzovat, aby se děti nebály mluvit – klidně s chybami.