6.C – říjen 2021

Strašidelný říjen

Do října jsme vykročili odpočatí po ředitelském volnu. S dětmi jsme sdíleli zážitky z volných dnů. Někteří už rovnou odkazovali na podzimní prázdniny, přičemž byli nadšení, že den před prázdninami (26.10) proběhne projektový den a návštěva Prahy s tematickou strašidelnou prohlídkou (o výletu si můžete přečíst zde: https://www.zsunhost.cz/album/6-c-projektovy-den-26-10-2021/). Byla také první třídnická hodina, jejichž vyhodnocením jsme se zabývali i následující dny, neboť poodhalila některé skryté problémy, ale vyzdvihla i to hezké.

Protože říjen byl tak trochu ve znamení Halloweenu, tvořily děti ve výtvarné výchově na toto téma. V matematice se věnovaly také kreativní činnosti: sestavovaly nákupní seznam, vystřihovaly z letáků a pracovaly s cenami nejrůznějšími způsoby, aby se procvičily v aktuálním učivu. V informatice se děti začínají učit psát všemi deseti a pracovat s photoshopem či s prezentačními nástroji.

V pondělí po Halloweenu si děti mohly do školy přinést převlek či masku, někteří se toho zhostily velmi poctivě. :-) Společně dál pracujeme na tom, aby ve třídě byla dobrá atmosféra a fajn parta. :-)