6.C – říjen 2020

Říjen v 6.C

Říjen v naší třídě byl ve znamení práce ve skupinách, podzimu a podzimních barev.
Jelikož je naše třída sestavená ze žáků různých tříd, v některých předmětech se učíme pracovat společně.
Například v předmětu Pracovní činnosti jsme začali pracovat na labyrintu.  Fotografie zatím nemáme, naše společná díla jsou zatím nedokončená a čekají na náš příchod do školy.
V hodinách Výtvarné výchovy jsme společně vyráběli podzimní věnce.   Jeden vyrobily dívky a druhý je výsledkem práce kluků.  V této chvíli oba zdobí naši školu. Jeden je umístěn na vnitřních vstupních dveřích a druhý zdobí dveře ředitelny. Moc nás to bavilo a už se těšíme na další tvoření. Plánů máme hodně, ale realizovat je můžeme až se sejdeme ve škole. Podívejte se na naše tvoření!   V galerii najdete fotografie.
My holky, jsme se inspirovaly barvami podzimní přírody, které jsme použily při zapouštění barev a kreslení stínů podzimních stromů.  Fotografie z práce v hodinách najdete v galerii. Podívejte se, jak pracujeme!
Pro konec října je typický Halloween, svátek pocházející z keltských tradic. Svátek je doprovázený oslavami v maskách, které měly chránit proti zlým duchům.
My kluci jsme se také rozhodli ochránit naši třídu pomocí "Indiánských dýňových totemů".  A jak se nám povedli?  Kresby zdobí chodbu kolem naší třídy a žádného zlého ducha do třídy nevpustí!  Fotografii našich kreseb naleznete v galerii.

Jedním z našich plánů na říjen bylo také dlabání dýní.  Moc jsme se všichni těšili.  V této chvíli můžeme dlabání zkusit doma s rodiči a vyzdobit svůj dům nebo byt a ve škole to zkusíme příští rok.