6.C – prosinec 2023

V prosinci naplno nastalo těšení na Vánoce a hlavně na blížící se prázdniny. Navštívil nás Mikuláš s čerty a anděly, ale naštěstí si nikoho neodnesl. V rámci celoškolní soutěže jsme si vyzdobili dveře do třídy a každý školní den jsme se mohli radovat z krásného stromku, který jsme společně ozdobili, stejně jako celou naši třídu. Za to patří velký dík dárcům z řad rodičů, jelikož díky nim jsme měli stromek, ozdoby, světýlka, nebo třeba vánoční hvězdu a adventní věnec, na kterém jsme si postupně zapalovali svíčky. Během prosince jsme se několikrát přesunuli do sokolovny, a to nejprve na představení The Bear Educational Theatre, kteří nám v angličtině sehráli A Christmas Carol by Charles Dickens, v předvánočním týdnu jsme pak zabojovali v turnaji v přehazované, kde jsme sice nebyli nejlepší, ale rozhodně náš tým podal skvělý výkon, a poslední školní den v tomto roce jsme pak skotačili na diskotéce a poté si užili besídku ve třídě, kde jsme poslouchali koledy, rozdali si dárečky, popíjeli vánoční čaj a ochutnávali vánočku, cukroví a především skvělé smažené závitky od našeho spolužáka. Přes prázdniny všichni budeme nabírat síly, abychom v prvních týdnech nového roku dotáhli známky a završili tak první pololetí 6. ročníku.