6.C – leden 2022

Nový rok, nové výzvy

V lednu jsme sešli ve škole odpočatí po vánočních prázdninách. Na děti čekal nelehký úkol – zvládnout poslední testy, pololetní práce a zkoušení. Všichni se snažili na maximum, aby výsledné známky na pololetním vysvědčení byly co nejlepší.

V českém jazyce jsme zopakovali kapitolu tvarosloví, které jsme se věnovali od října. Hodiny jsme věnovali shrnutí veškeré doposud naučené látky. Opakovali jsme i formou hry – děti se rozdělily do týmů a plnily nejrůznější úkoly – např. vypisovaly různé slovesné tvary, tvořily věty dle zadaných pravidel nebo odpovídaly na kvízové otázky.

V angličtině děti nejvíc zaujal projekt „vysněný park“. Každý měl vytvořit plakát nebo prezentaci o svém vysněném zábavním/přírodním parku. Plakát či prezentace obsahovaly veškeré důležité informace. V informatice se děti dál učí krokování a logickému analyzování zadaných úkolů. V matematice se věnují desetinným číslům – ať už klasickou učební formou či pomocí nejrůznějších výukových videí a her.

V lednu nás také bohužel zastihla třídenní karanténa. Všechny děti, které měly, plynule přešly na online výuku, za to patří jim, i vám, rodičům, velké díky.

Na konci ledna se děti těšily na program Finanční gramotnost, který proběhl 27.1 s lektorkou Andreou Marečkovou – více o tomto zážitku třídy najdete na webu školy v aktualitách. :-)

A konečně – 31.1 jsem dětem rozdala výpisy z vysvědčení. Myslím, že i přes některé překážky, které nás potkaly během prvního pololetí, to bylo pět měsíců plných práce a věřím, že sem tam i zábavy. :-)