6.C – duben 2022

Duben: Spaní ve škole a zajímavé projekty

Duben pro naši třídu začal dobrodružně, v pátek 2.4 jsme spali ve škole. Hlavním smyslem této akce bylo posílit vztahy ve třídě a alespoň trošku se vyspat. 🙂 K večeři byla pizza, hráli jsme různé hry, pro děti byla nachystána i strašidelná bojovka a před spaním nechyběl Večerníček Mach a Šebestová (podotýkám, že na výslovné vyžádání všech zúčastněných). Před spaním jsme si vyprávěli různé historky. V pozdních nočních hodinách usnuli i největší nespavci a v 6.30 už jsme zase byli na nohou. Díky ochotě dvou maminek jsme měli nachystanou výbornou sladko-slanou snídani (ještě jednou velké díky 🙂). Po snídani nastal generální úklid a byl čas se rozloučit.

Děti v dubnu absolvovaly také zajímavou přednášku o houbách v rámci přírodopisu. V informatice jsme se věnovali dezinformacím, v českém jazyce mediálním sdělením a jejich tvorbě, diskutovali jsme o reklamách a sociálních sítích. V angličtině jsme rozebírali Velikonoce v anglicky mluvících zemích.

O velikonočních prázdninách jsme všichni nabrali nové síly na zbývající dva měsíce. V týdnu po Velikonocích byl 22.4 byl DEN ZEMĚ, který jsme využili k tvorbě hmyzího domečku (více v akcích školy).

Ráda bych také vyzdvihla reprezentanta naší třídy Kubu Nováka, který se účastnil soutěže ZŠ Unhošť má talent (21.4). Kuba předvedl skvělé triky s florbalkou a celá třída mu v hledišti nadšeně fandila!