6.C – červen 2023

Poslední měsíc školního roku se nesl ve znamení dokončování výuky v jednotlivých předmětech, zlepšování a doplňování známek. Docela se to povedlo, protože celkem 9 žáků z céčka bude mít na vysvědčení vyznamenání. Počasí nám přálo, takže jsme mohli poslední vyučovací hodiny trávit venku na zahradě. Kromě toho proběhlo několik zajímavých akcí. Už na začátku měsíce v rámci Dne dětí byl v sokolovně turnaj ve přehazované, kterého se zúčastnily třídy šestých a sedmých ročníků. V druhé polovině června jsme byli na školních výletech. Ve čtvrtek 22.6. jsme zajeli do ZOO Dvůr Králové nad Labem. Někteří žáci traktorovým vláčkem vyjeli i do areálu safari. Celý den bylo úmorné vedro. V pátek 23.6. nás čekal výlet do stezky v korunách stromů v Jánských Lázních. Z věže vysoké skoro 43 m byl docela hezký výhled na Krkonoše. Součástí areálu bylo i dětské hřiště a stanoviště s povídáním do lese. Předposlední den školního roku jsme vyrazili pěšky na výlet do okolí Unhoště. Bylo sice opět docela horko, ale byli jsme skoro pořád ve stínu, takže se to dalo zvládnout. Přeji všem žákům hezké prázdniny a úspěšný školní rok 2023/2024.

Mgr. Boris Poláček