6.C – červen 2022

Červen – škola v přírodě, výlety a učení

Blíží se konec školního roku, a proto byl červen ve znamení výletů a nejrůznějších akcí. Vše začalo 1.6 na Den dětí, kdy jsme se třídou vyrazili do kina Hutník do Kladna na film Batman. Hned další středu 8.6 jsme navštívili divadelní představení Babička v Městském divadle v Kladně. Dětem se inscenace velmi líbila a využili jsme toho i v hodinách literatury, kde jsme probrali Boženu Němcovou a děti si zkusily napsat hodnocení zhlédnutého představení. V dalším červnovém týdnu žáci dopisovali poslední písemky, závěrečné testy a pak už jsme mohli vyrazit na školu v přírodě do Lhoty nad Rohanovem. Počasí nám přálo celých pět dní, zvládli jsme učení i výlety a skvělý odpolední program s lektory s názvem Cesta kolem světa. Týden utekl jako voda a v pořádku jsme se vrátili zpět do Unhoště obohaceni novými zážitky. Předposlední týden nás čekaly nabité dny. V pondělí jsme vyrazili na pěší túru na Vysoký vrch. Z důvodu prudkého lijáku jsme se ale museli vrátit zpět do školy na poslední tři vyučovací hodiny. Nejprve jsme se všichni důkladně osušili a pak jsme hráli nejrůznější hry. V úterý jsme jeli vlakem do Prahy. Nejprve jsme prošli centrem přes Prašnou bránu, Celetnou, Staroměstské náměstí, Karlův most až na Malostranskou, odkud jsme se přesunuli metrem na Pankrác. Na střeše nákupního centra Arkády je totiž umístěn Svět medúz, který si děti mohly projít a dozvědět se mnoho informací o těchto zajímavých tvorech. Poté měly krátký rozchod, a pak už byl čas vydat se metrem na nádraží a odtud zpět do Unhoště. Ve středu se první tři vyučovací hodiny utkali žáci 6.C s třídou 5.C v miniturnaji v přehazované a ve fotbalu. Výsledky byly velmi těsné a souboje napínavé. V přehazované nakonec zvítězila 6.C a ve fotbale 5.C. Na zbylé tři vyučovací hodiny jsme se přesunuli k rybníku do Kyšic, kde jsme si ve stínu povídali a hráli hry. Poslední dny jsme věnovali úklidu třídy, odevzdávání učebnic a administrativním záležitostem. Máme za sebou náročný školní rok, který jsme společně zvládali, jak jen to šlo.