6.C – březen 2022

Březen ve znamení akcí V březnu na 6.C čekalo hodně akcí a zpestření výuky. Pojďte nahlédnout, co všechno jsme během zažili.

V matematice vyráběly děti s paní učitelkou Horákovou tzv. lapbook na téma trojúhelníku, všechny to velmi bavilo a osvojily si pomocí této kreativní metody nové znalosti. Díky paní učitelce Pospíšilové (přírodopis) vyrazily děti na Čabárnu, kde na ně čekaly různé aktivity – dozvěděly se spoustu informací mj. o zvířatech a o stromech. Vyšlo navíc krásné počasí, takže 6.C velmi ocenila, že tento den nemusela trávit ve školních lavicích, ale na čerstvém vzduchu.

V pracovních činnostech se děti dostaly na školní zahradu, kde dělaly údržbové práce po zimě (největší radost měly z toho, že objevily červy a v kompostu našly slepýše). V českém jazyce pracujeme hodně v týmech a děti se snaží navzájem učit a vysvětlovat zadané informace. V angličtině vytvořily krásné projekty na téma „My pet“.

Tento měsíc jsme se také vydali uklízet Česko. :-) Nejprve musely děti vyluštit, kam že půjdeme pomocí online kvízové hry. Dozvěděly se, že vyrážíme na Šibeniční vrch. Ačkoli jsme sbírali odpad jen dvě hodiny, pytlů bylo opravdu spoustu. Kromě pet lahví jsme našli i pneumatiky anebo součástky z aut.

Tím však společné akce nekončily. Protože paní učitelka Lédlová (třídní 5.C) postoupila do finále Zlatého Ámose, rozhodli jsme se ve třídě, že se jí vypravíme podpořit do hotelu Olšanka, kde se zmíněné finále konalo. Děti připravily transparenty a hlasivky a vyrazili jsme. Myslím, že si tento zážitek všichni užili a fandili jsme opravdu ze všech sil.

Po nabitém březnu se už všichni těší na duben. :-)