6.B – září – Adaptační kurz 2021

Začátek školního roku jsme zahájili adaptačním kurzem v Libušíně, kde na nás čekaly různé úkoly, hry a výzvy. Po společné rozcvičce jsme se rozdělili na dva týmy – 6.A a 6.B, které mezi sebou soutěžily – kdo rychleji naplní kbelík s vodou, kdo rychleji oběhne celou třídu… Pak už jsme vše plnili v rámci jedné třídy. Paní učitelka nás rozdělila do dvou družstev, která musela absolvovat připravené úkoly na trase vedoucí lesem kolem turistické základny. Na základně jsme si vyzkoušeli pád důvěry, seřadit se podle velikosti a data narození na lavičkách a vyprostit se ze zamotaných lan. V lese jsme prolézali pavoučí sítí, vyzkoušeli si chůzi naslepo a naučili se verše básně Až ze Sněžky s ježky pěšky. Důležitá byla spolupráce všech dětí v týmu. Na závěr jsme se všichni sešli v budově, kde jsme měli nakreslit tři obrázky znázorňující to, co očekáváme v tomto školním roce a co si přejeme zažít ve škole. Z našich obrázků jsme vytvořili plakát, který jsme si pověsili na nástěnku ve škole. Po závěrečném vyhodnocení, kdy vyhrála 6.A, jsme všichni obdrželi Účastnický list, že jsme adaptační kurz úspěšně zvládli. Kurz se nám všem líbil, lépe jsme se poznali a užili si spoustu zábavy.