6.B – září 2021

Po absolvování adaptačního kurzu jsme se od 6. září začali učit podle rozvrhu. Seznamovali jsme se s novými učiteli a v mnoha předmětech opakovali učivo z nižších ročníků. Simona s Dominikou reprezentovaly naši školu v přespolním běhu. Jejich výkony na stupně vítězů nestačily, ale my už dávno víme, že není důležité vyhrát, ale zúčastnit se. V hodinách výtvarné výchovy a pracovních činností jsme díky výuce venku nasbírali borovicové šišky pro prosincové vánoční tvoření. V dílnách jsme si vyzkoušeli práci s pilou a pilníkem. Výsledkem našeho snažení byl dřevěný ježek s hřebíky. V hodině výtvarné výchovy jsme malovali houbičkou na nádobí a krásné obrázky vznikly z kresby suchým pastelem.  V rámci Evropského dne jazyků jsme dostali v hodině anglického jazyka pracovní listy s názvem Anglicky mluvící země. Ve skupinkách jsme pak přiřazovali k jednotlivým státům jejich typické znaky, například k USA New York, hamburger atp. Tato aktivita nám šla velmi dobře i díky kapesním slovníčkům, v nichž jsme vyhledávali neznámá slovíčka.  Konec září byl zpříjemněn ředitelským volnem a státním svátkem. Máme za sebou první měsíc na 2. stupni a těšíme se na to, co nás čeká dál.