6.B – únor 2022

V pátek 4. 2. jsme měli jednodenní pololetní prázdniny, takže jsme měli tři dny volna.

V pondělí 7.2. proběhla písemná část školního kola olympiády v anglickém jazyce. Nejlepšími řešiteli z naší třídy byl Matyáš Langer, Antonín Konečný a Marian Todorov, Antonín Hekl a Magda Pospíšilová, kteří se zúčastnili ústní části 24.2. Do okresního kola postupuje Matyáš Lanfger, náhradníkem je Antonín Konečný. Gratulujeme a budeme držet palce.

Ve čtvrtek 10.2. navštívili žáci 6. ročníků kino Hutník v Kladně, kde absolvovali program s názvem Madagaskar – příběh pradávné Lemurie v rámci vzdělávacího projektu Planeta Země 3000. Autorem tohoto projektu je Adam Lelek, fotograf a dobrodruh, který nás po cestě Madagaskarem provázel. Seznámili jsme se s kulturou a zvyky zdejších obyvatel. Měli jsme možnost vidět lemury, chameleony, hroznýše a další živočichy, kteří na Madagaskaru žijí. Obdivovali jsme obrovské baobaby. Zajímavá byla návštěva hlavního města Antananariva, projížďka místními národními parky a seznámení s rituálem Famadihana, který začíná snem, ve kterém se nebožtík zjeví jednomu z členů rodiny a vysloví přání, že by se s nimi chtěl opět setkat. Díky tomuto projektu jsme zjistili, že Madagaskar je jednou z nejchudších zemí světa a potýká se s velkými ekologickými problémy. Program se nám všem moc líbil.

Kornélie Gricyková absolvovala školní kolo zeměpisné olympiády a postupuje do okresního kola. Držíme palce a děkujeme za reprezentaci naší třídy ve školním kole.

Všichni žáci 6. ročníků dostali lísteček s výběrem 2. cizího jazyka, který se bude vyučovat od 7. ročníku dvě hodiny týdně. Mohou si vybrat mezi ruským, německým a francouzským jazykem.

V tomto měsíci jsme měli jarní prázdniny.

V rámci TH jsme sestavovali řebříček nejoblíbenějších a nejdůležitějších předmětů. Nejoblíbenějšími předměty v naší třídě jsou matematika, anglický jazyk a dějepis. Za nejdůležitější považujeme matematiku, český jazyk a anglický jazyk. Pak jsme se věnovali diskuzi na téma dobrý skutek a navrhovali jsme, co bychom mohli udělat za dobrý skutek. Padly tyto návrhy:

- zapojit se do akce Ukliďme Česko

- pomoc při vysazování stromků

- výroba dárků pro děti z dětského domova, Klokánku

- čtení dětem v MŠ, na 1. stupni V hodinách pracovních činností si žáci vyzkoušeli práci s drátem. Vyrobili jsme bonsaje, které nám poslouží jako výzdoba školních prostor. V hodinách výtvarné výchovy jsme malovali obrázky do výtvarné soutěže pod názvem Toyota Dream Car. Také jsme poslali obrázky do Kladenské veverky. Tématem této soutěže bylo včelařství. Držíme palce všem zúčastněným.

V pátek 25.2. jsme se učili pouze první hodinu. Z hlášení paní ředitelky jsme se dozvěděli o havárii vody, a tak jsme všichni museli opustit budovu školy. Na dvě hodiny jsme šli na procházku v okolí Unhoště a pak jsme strávili tři hodiny ve sportovní hale, kde jsme hráli přehazovanou.

Únor uběhl díky jarním prázdninám velmi rychle. Už se těšíme na jaro.