6.B – únor 2021

Po jarních prázdninách se opět vrátili žáci k počítačům, tabletům a mobilním telefonům a pokračují v distanční výuce. Bohatá sněhová nadílka byla pro některé žáky vítanou změnou, kterou využili k bruslení, běžkování a sáňkování. Někteří žáci se zúčastnili i fotografické soutěže, kterou vyhlásil žákovský parlament. Na vyhlášení výsledků jsme zvědaví a doufáme, že odborná porota vybere k ocenění někoho z naší třídy.

V dějepisu jsme v únoru začali výuku o starověkém Řecku a zmínili jsme si zde mj. i bájného Orfea, který se zamiloval do krásné Eurydiky. Znáte jejich příběh? Pokud ne, Adéla Vachtfaitlová nám ho přiblížila ve svém referátu. Jak asi zněl hlas toho, před kterým bledly závistí i Sirény?

Mir. Řehák – třídní učitel