6.B – říjen 2022

V říjnu se toho v naší třídě stalo poměrně hodně, dalo by se říci, že to byl nabitý měsíc. Byli jsme v knihovně v Unhošti, kde nám paní knihovnice L. Chvojková doporučila knihy, které bychom si mohli přečíst. Bylo to zajímavé. V průběhu října jsme psali srovnávací testy z matematiky a českého jazyka, byli jsme šikovní. Také jsme psali první kontrolní diktát. Ale největší říjnovou akcí byl Halloween. Na tenhle den přišlo několik žáků v kostýmech a žáci, kteří nechtěli masky, měli oranžové nebo černé oblečení. Potom ve třídě ti, kteří masky neměli, vybírali nejlepší masku. Ze 6.B vyhrály masky Vilíka Hanzala a Magdy Benediktové. Magda Benediktová se umístila na třetím místě z budovy 70. Jedna naše velice talentovaná spolužačka na výtvarnou výchovu, Karolína Rusová, vyhrála soutěž s názvem Evropa 50. Byla oceněna v Městské knihovně Kladno. Její obrázek byl velice hezký a nápaditý. Nakreslila totiž koňské stáje. Ve škole jsme také výborní při vaření. Psali jsme matematickou soutěž Pythagoriáda, která se nám povedla. Naše třída nasbírala při sběru papíru 507,9 kilogramů a umístili jsme se do první desítky. Máme novou zábavu o přestávkách, hrajeme na lavici pin pong. Jde nám to, je to taková naše třídní tradice. Hrajeme ho každý den. Naše třída měla mnoho úspěchů. Byl to velice povedený měsíc pro 6.B.