6.B – říjen 2021

V měsíci říjnu si žáci v hodinách pracovních činností vytvořili postavičky z přírodnin. V hodinách výtvarné výchovy namalovali slunečnice, nakreslili sovu nebo jestřába. Nechyběl obraz s halloweenskou tematikou. Žáci se zapojili do výstavy pořádané obchodním domem v Kladně a jako odměnu obdrželi poukaz ve výši 1000, -Kč.

V rámci občanské výchovy žáci navštívili Melicharovo vlastivědné muzeum, kde se seznámili s historií muzea, některými významnými osobnostmi Unhoště a zakladatelem naší školy Františkem Melicharem. Další návštěva muzea se týkala přednášky o pravěku, kterou si pro žáky připravila paní Štěpánová. Žáci se dozvěděli mimo jiné  o pravěkých nálezech v Unhošti. Děti si mohly prohlédnout a osahat různé pazourky a také si vyzkoušely udělat z obilí mouku a krájet maso pravěkými nástroji. Během třídnické hodiny jsme společně vymýšleli pravidla třídy, která budou všichni dodržovat, a věnovali se tématu duševního zdraví. Připomněli jsme si, co nám může pomoct k dobré duševní pohodě a co dělat, když si nevíme rady ( Linka bezpečí, projekt Nenech to být). Poslední den před podzimními prázdninami jsme měli projektový den Halloween, který jsme si moc užili. Někteří přišli ve strašidelných převlecích a navzájem se pochlubili svými kulinářskými dovednostmi. Nechybělo ani dlabání dýní a procvičování slovní zásoby pomocí aplikace Kahoot. Měsíc říjen utekl velmi rychle. Už se těšíme, co nám přinese listopad.