6.B – říjen 2020

V říjnu nám nejprve začala „střídavá výuka“ a nedlouho po ní jsme opět začali učit distančně. V předmětu Výchova k občanství jsme tentokrát probírali téma ohledně samosprávy našeho města. Žáci například zjišťovali, co všechno zajišťuje MěÚ, co obnáší funkce starosty a zda mohou být i oni, ve svém věku, voleni do zastupitelstva obce. Co by žáci na našem městě vylepšili, kdyby mohli? Zde jsou některé z námětů, které doma žáci sami vypracovávali a vidět můžete i naše věnce, které žáci vyráběli v předmětu výtvarná výchova.

Mir. Řehák, tř. uč

Co bych změnil v našem městě?

Žiji v malebném městečku jménem Unhošť. Mám to tu ráda, protože tu je spoustu rybníků a lesů (ráda chodím na procházky). Mám štěstí protože Unhošť je blízko Křivoklátských lesů.

Co bych chtěla v naší obci změnit?

Skoro nic. Akorát do našeho města bych chtěla místo nějakého rybníku mít v létě přírodní koupaliště a v zimně kluziště. Také bych chtěla opravit omítky u některých domů. Mít uklizeno kolem popelnic tříděného odpadu.

Můžu pro tu naší obec něco udělat?

Teď v jedenácti letech mohu pouze udržovat pořádek. Ale pokud mi tato idea zůstane do dospělosti mohu se nechat zvolit do městské rady a pokud to vyjde nechám se zvolit starostkou. Když i to vyjde pokusím se město změnit k lepšímu.