6.B – prosinec 2022

Prosinec byl velice náročný měsíc ohledně akcí. Asi nejtěžší na zařízení bylo posílání záložek na Slovensko. Bylo zajímavé číst vzkazy od našich slovenských bratrů a prohlížet si záložky. Mikuláš, čerti a andělé navštívili naši třídu a pak jsme se s nimi vyfotili. Všechny šesté třídy jely do kladenského divadla na představení České Vánoce. Vystoupení bylo moc hezké, všem se líbilo. S vánočními zvyky v České republice se naše třída seznámila i v Melicharově vlastivědném muzeu. Poslední týden byl nabitý. Jako první nás čekal vánoční turnaj v přehazované, který jsme hráli v sokolovně proti šestým a sedmým třídám. Vyhrála třída 7.D a na druhém místě se umístila naše třída 6.B. Poslední akcí byla vánoční diskotéka a vánoční besídka. Vánoční diskotéku zařídil školní parlament, děkujeme za dobrou akci, příští rok ji chceme zase. Na vánoční diskotéce v sokolovně jsme tancovali a soutěžili jsme. Diana Štěpánková a Monika Rambousková předvedly krásné vystoupení, chodí totiž na aerobik. Na vánoční besídce ve třídě jsme hráli hry, soutěžili jsme, rozdávali jsme si dárečky. Všichni jsme si užili prosincové akce, ale byl to náročný měsíc.