6.B – prosinec 2021

Prosinec 6.B

Po zahájení adventu jsme v pátek 3.12. pokračovali v hodině českého jazyka Mikulášským učením. Připomněli jsme si, kdo byl sv. Mikuláš. Pak jsme si přečetli ukázku s názvem V Betlémě, odpovídali na otázky a hledali v tajence 20 vánočních slov. V tento den naši třídu navštívili také čerti s Mikulášem. Zasedli do lavic, kde bylo volné místo. Nikdo z nás nechtěl zpívat, a tak nás zachránila paní učitelka Bujdová, která místo nás zazpívala Rolničky. K obědu jsme dostali mikulášský balíček plný dobrot.

Jakub Hemerka se 7.12. zúčastnil okresního kola matematické soutěže zvané Pythagoriáda. Výsledek zatím nevíme, ale děkujeme Kubovi za reprezentaci třídy. Kuba byl nejlepším řešitelem školního kola ve své kategorii.

V hodinách anglického jazyka jsme s paní učitelkou Hubkovou vytvářeli tzv.wordcloud. Vybrali jsme si obrázek s vánoční tematikou a barvy jednotlivých slov. Napsali jsme slova, která vystihují náš charakter. Slova se sama složila díky danému programu do obrázků znázorňující symboly Vánoc.

Minulý měsíc žáci v hodině výtvarné výchovy navrhovali nové logo pro ZUŠ Unhošť. Příjemným překvapením pro nás bylo, když nás v hodině navštívila paní ředitelka s paní zástupkyní, které nám oznámily, že dvě naše loga vyhrála 1. a 2. místo. 1. místo se svým logem vyhrála Anička Kolenčíková a 2. Kačka Lhotská. Obě děvčata dostala diplom, deskovou hru a CD. Děvčatům gratulujeme.

V hodinách pracovních činností si žáci vyrobili stromeček z borových šišek. Poslední hodinu před vánočními prázdninami si do hodiny přinesli stavebnice a společenské hry. V hodinách výtvarné výchovy jsme malovali vánoční přáníčka pro seniory a temperovými barvami sněhuláky. I v tomto měsíci jsme se zapojili do výtvarné soutěže pořádané sdružením UNHfree.net na téma Zachraňte Zemi. Všem zúčastněným držíme palce.

V hodině českého jazyka nás paní učitelka seznámila s možností zúčastnit se soutěže Čteme pro kuře. Jedná se o soutěž,ve které děti mohou pomáhat čtením jiným dětem. Někteří z nás se soutěže zúčastní.

Čteme pro Kuře je příležitost pro děti ze základních škol, kdy můžou přečíst knížku z nabídky Čtení pomáhá. Následně vyplní test, za který dostanou 50 Kč, které pak můžou věnovat na charitu, v našem případě sbírku Pomozte dětem.

Poslední den ve škole před vánočními prázdninami byl věnován projektu Vánoční zvyky a tradice. Paní učitelka nám přečetla článek týkající se symbolů Vánoc, kde se vzaly, co znamenají a proč je spojujeme právě s vánočními svátky. Pak jsme ve skupinkách vyráběli plakáty na téma Vánoce. Mohli jsme používat internet v mobilu, části pracovního listu, přinesené výstřižky z časopisů, knížku Malá encyklopedie Vánoc. Plakáty jsme umístili na nástěnku ve třídě. Atmosféru Vánoc nám zpříjemnil poslech vánočních koled.

Další hodinu jsme s paní učitelkou Vlčkovou vyráběli vánoční ozdoby z papíru.

Tento den jsme zakončili vánoční besídkou. Pod vánočním stromečkem našel každý z nás dárek nejen od spolužáků, ale i od paní učitelky. Nechyběla ani ochutnávka vánočního cukroví. Udělali jsme si společnou fotografii u vánočního stromečku. Na závěr jsme si pustili vánoční přání zaměstnanců ZŠ Unhošť. Kdo chtěl, mohl si zahrát KAHOOT s vánoční tematikou.

Přejeme všem krásné Vánoce a do nového roku hlavně hodně zdraví.