6.B – Projektový den 26.10.2021

Projektový den v 6.B 26.10. 2021 – Halloween

Na dnešní den jsme si naplánovali projektový den vztahující se k Halloweenu, který se slaví 31.10. Kdo chtěl, mohl dnes přijít v strašidelném převleku. Děti si vytvořily předem skupinky, ve kterých během projektu spolupracovaly.

Nejdříve jsme si připomněli původ tohoto svátku, rozdíl mezi Halloweenem a Dušičkami a co je typické pro Halloween. Pomocníkem nám bylo Halloweenské čtení. Děti vyráběly ve skupinkách plakáty s tématem Halloween. Mohly používat internet v mobilu, části pracovního listu s informacemi o Halloweenu, přinesené výstřižky z časopisů a obrázky. Plakáty jsme umístili na nástěnku ve třídě.

V další části jednotlivé skupinky prezentovaly své kulinářské umění. Každá skupinka připravila na stolek své výrobky. Děti se opravdu snažily. Upekly různé druhy muffinů, dýňové taštičky, bábovky, perník, slané šneky, palačinky, dokonce i kuřecí stripsy. Vybraná porota složená nejen ze zástupců každé skupinky, ale i z učitelského sboru ochutnala všechny výrobky a obodovala. Rozhodování bylo velmi těžké, protože vše bylo výborné. Zvítězit mohly jen tři skupinky, a proto se v závěru přihlíželo i k tomu, kdo připravil výrobky s halloweenskou tematikou. Po vyhlášení výsledků a rozdání odměn dostali všichni účastníci malou čokoládovou sladkost.

S recepty na dané výrobky budeme pracovat v hodinách slohu při psaní pracovního postupu.

Následovalo dlabání přinesených dýní, nebo tvoření dýní z barevného papíru. Výrobky si děti odnesly domů.

Vzhledem k tomu, že Halloween není původem český svátek, tak jedna hodina byla propojena s anglickým jazykem. Děti si mohly vyzkoušet aplikaci Kahoot a vyplnit připravený pracovní list.

Na závěr projektového dne jsme si udělali popcorn a zhlédli kreslený film Coco.

Myslím si, že dnešní projektový den jsme si všichni užili.

Iveta Urbanová