6.B – listopad 2021

V rámci hodiny občanské výchovy jsme opět navštívili Melicharovo vlastivědné muzeum, kde jsme měli možnost zhlédnout výstavu k tématu Škola, základ života. Prohlédli jsme si staré školní lavice, mohli jsme psát na malé tabulky, vyzkoušet si psaní kozím brkem. Zajímavá byla kniha na poznámky – Kniha hanby a naopak na pochvaly Zlatá kniha. Ve vitrínách jsme zhlédli fotografie starých školních budov a přečetli si informace o zakladateli naší školy Františku Melicharovi.

V listopadu si žáci 6.B v hodinách pracovních činností vyrobili dřevěné sněhuláky, kterými si vyzdobili třídu a před vánočními prázdninami si je odnesou domů. V hodinách výtvarné výchovy kreslili světové či české kulturní památky a navrhli nové logo pro ZUŠ Unhošť. Také jsme se zapojili do výtvarné soutěže "Komenský a my".

V jedné z hodin zeměpisu jsme navštívili mobilní planetárium = „stan“ nafouknutý do kopule, na jehož stropě nám pán z planetária promítal sluneční soustavu a další vesmírná tělesa. Dozvěděli jsme se, co je asteroid a co meteorit, viděli jsme zajímavou animaci, která ukazovala rozdílnost ve velikostech planet, povídali jsme se o kometách.

V listopadu jsme byli tři dny v karanténě, díky které jsme opět doma zasedli k počítačům a absolvovali online hodiny. Ve třídě zůstalo pár jedinců. Opět jsme se začali ve škole testovat kvůli zhoršení epidemiologické situace.

Během TH jsme zhodnotili náš prospěch a chování za 1. čtvrtletí. Vedeme si dobře, máme 21 vyznamenaných žáků z celkového počtu 25 žáků. Také jsme vybírali zástupce do talentové soutěže, kterou pořádá žákovský parlament. Do soutěže by se rádi zapojili dva žáci – Marián Todorov – hra na elektrickou kytaru a Abigél Gricyková – zpěv. Oba žáci předstoupili před třídou. Třída je nominovala k účasti v soutěži.

V pátek jsme přišli do školy svátečně oblečeni vzhledem k tomu, že v neděli začal Advent. Vyzdobili jsme si část třídy vánočně. Do vázy jsme umístili větvičky a ozdobili je. Nechyběl ani malý papírový betlém a lucerničky.

V listopadu jsme se zúčastnili informatické soutěže Bobřík informatiky, ve které jsme obsadili krásná první tři místa. Nejlepšími řešiteli byli Antonín Hekl, Matyáš Langer a Dominika Tumová. Gratulujeme.

Všichni už se těšíme na Vánoce.