6.B – leden 2022

Po vánočních prázdninách jsme se 3.1. opět vrátili do školních lavic. Prvních 14 dní jsme se testovali dvakrát týdně, pak už jenom jednou. Díky nemoci dvou herců nám zrušili divadelní představení Babička, které bylo přesunuto až na 8.6.

Paní učitelka nás seznámila s možností hlasovat o nejoblíbenější knihu 2021.

V rámci výchovy k občanství jsme navštívili Melicharovo vlastivědné muzeum, kde jsme měli možnost prohlédnout si výstavu věnovanou oddílu Pochodeň, který letos slaví 55 let od svého založení. Zajímavé byly informace o historii oddílu a také soutěžní kvíz. Překvapilo nás, když jsme na několika fotografiích z činnosti tohoto oddílu poznali naši třídní učitelku. Součástí návštěvy muzea byla i prohlídka muzejních sbírek.

V rámci TH jsme zhodnotili náš prospěch a chování za 1. pololetí. Paní učitelka nás pochválila za hezký prospěch. Ve třídě máme 22 žáků s vyznamenáním z celkového počtu 25 žáků. Šest žáků má samé jedničky. Pak jsme si zahráli hru Ruka, která nás nejen pobavila, ale i potěšila. Díky této aktivitě jsme se dozvěděli, co se našim spolužákům na nás líbí, co na nás obdivují.

Ve čtvrtek jsme absolvovali besedu o finanční gramotnosti s názvem Velká rodinná rada, kterou vedla lektorka z Besedária paní Andrea Marečková. Během besedy nás paní lektorka rozdělila do čtyř skupin. Každá skupina dostala název smyšlené rodiny, Superhrdinové, Zombíkovi, Vampírové, Emzákovi, a my jsme byli součástí této rodiny. Obdrželi jsme kartičky s informacemi o rodinném rozpočtu a o zálibách členů rodiny. Spočítali jsme si příjmy, výdaje a od lektorky Andrey dostali herní peníze v hotovosti. Tři vyučovací hodiny představovaly jeden kalendářní rok a bylo na jednotlivých rodinách, jak zvládnou s penězi hospodařit. Dostávali jsme nejrůznější úkoly, díky kterým jsme se museli rozhodovat, zda peníze za danou věc utratit či nikoliv. Diskutovali jsme na téma loterie, pojištění, nečekaných událostí aj. Na konci jsme měli zhodnotit, jak se nám vedlo, a říct částku, která nám z rodinného ročního rozpočtu zbyla. Beseda byla velmi zajímavá, užili jsme si ji.

K příležitosti svátku sv. Valentýna jsme v rámci pracovních činností v dílnách vyrobili dřevěná a vlněná srdíčka. Věříme, že obdarovaným udělají naše výrobky radost. V hodinách výtvarné výchovy jsme malovali zimní krajinu podle předlohy obrázků Josefa Lady. Moc se povedly také obrázky ptáčka na větvi. Se svými obrázky jsme se zapojili do mezinárodní dětské výtvarné výstavy pořádané Lidickou galerií pod názvem Lidice 2022.

V pondělí 31.1. jsme 1. hodinu dostali výpisy vysvědčení za 1. pololetí.

V pátek nás čekají jednodenní pololetní prázdniny, na které se velmi těšíme.