6.B – květen 2022

Ve středu 11.5. se konal 2. ročník semifinálového turnaje Sportovní den mládeže s TAJV v Unhošti na venkovním sportovišti u sportovní haly. Vybraných 50 žáků a žákyň z naší základní školy vytvořilo celkem 10 smíšených týmů, které se na hřišti utkaly ve fotbale, florbale, házené, frisbee a tenise. Naši třídu zde zastupovali Dominika se Simčou a Fanda. Ve čtvrtek 12.5. proběhlo oficiální vyhlášení výsledků a předání cen výhercům talentové soutěže ZŠ Unhošť má talent. Výherci obdrželi diplom, čokoládu a společenskou hru. Mezi výherci byla nejen Abigél, ale i Laura, která se s ukázkou latinsko – amerického tance umístila v kategorii 7.-9. tříd na 1.-3. místě. V pátek 13.5. se Nelly a Nicol zúčastnily soutěže v aerobicu ve Světlé nad Sázavou, kde obsadily 2. místo z celkového počtu 19 párů. Gratulujeme. Ve čtvrtek 19.5. jsme se dočkali přespání ve škole. Sešli jsme se v 18.00 před školou, pak jsme vystěhovali lavice ze třídy na chodbu, abychom si připravili třídu na spaní. Následoval čas her na školní zahradě. Někteří hráli badminton, kluci fotbal a vybíjenou proti všem. Společně jsme si šli vyzvednout předem objednanou pizzu, kterou jsme snědli opět na školní zahradě. Pizza byla výborná. Po vydatné večeři jsme pokračovali v hraní her až do setmění. Ve třídě jsme si pustili film, který jsme sledovali již ze spacáků. Večerka byla v půlnoci. Samozřejmě jsme si ještě povídali, spát se nám vůbec nechtělo. Ráno jsme vstávali už v šest hodin. Umyli jsme se, uklidili třídu, vrátili lavice a židličky do původního stavu a nasnídali se. Pak jsme se učili podle rozvrhu. Byli jsme sice unaveni, ale zvládli jsme to. V květnu jsme v hodinách pracovních činností především pracovali na školní zahradě a také jsme přesadili všechny pokojové květiny ze školních chodeb do nové zeminy. V hodinách výtvarné výchovy jsme malovali obrázky do dvou výtvarných soutěží pod názvem Rok netopýra a Svět kolem nás ze sedla kola. Obrázky do soutěže Svět kolem nás ze sedla kola budou k vidění 11.6. na Václavském náměstí u příležitosti cyklistického závodu. Dále jsme malovali rozkvetlé šeříky. Poslední velmi vtipné obrázky vznikly na téma Křeček. Toto téma si žáci zvolili sami. Čeká nás poslední měsíc ve škole plný nejen písemných prací, ale i výletů.