6.B – červen 2023

V červnu jsme psali písemné práce a snažili jsme se, abychom si vylepšili známky. V tomto měsíci jsme měli i různé akce a výlety. Druhého června jsme oslavili MDD v Dětském centru v Kladně, kde jsme se rozdělili do osmi skupin. Měli jsme připravené různé soutěže a tance pro děti z dětského domova. Zvládli jsme to výborně, všem se akce líbila, od vychovatelek jsme dostali sladkou odměnu a od dětí obrázky. Potom jsme se zastavili na Sletišti. Ve škole jsme měli v průběhu června další akce – turnaj v přehazované, Listování – scénické čtení s Lukášem Hejlíkem. V rámci Vob jsme navštívili kostel svatého Petra a Pavla v Unhošti. Pan ředitel Mgr. M. Krucký nás seznámil s touto památkou. Také pro nás bylo zajímavé, když jsme se učili na školní zahradě. Ve čtvrtek 22.6. jsme šli na kynologické cvičiště do Unhoště, kde si pro nás připravil velice zajímavý program pan M. Štěpánek. Seznámil nás s tímto místem, výcvikem psů, hráli jsme hry, tančili jsme, opékali jsme si vuřty. Akce byla velice pěkná. Pak jsme si na školním hřišti zahráli přehazovanou a osvěžili jsme se zmrzlinou. V pátek jsme jeli do Janských Lázní společně s ostatními žáky šestých tříd. Naším cílem byla Stezka korunami stromů. Součástí bylo i hřiště, povídání o lese. Počasí nám přálo, výlet se vydařil. Poslední týden jsme odevzdávali učebnice a dostávali jsme nové. Uklízeli jsme třídu. Ve čtvrtek jsme šli pěšky na minigolf do Horního Bezděkova, kde jsme si zahráli a dali jsme si něco dobrého. Vrátili jsme se pěšky zpět. V pátek jsme dostali vysvědčení, čtrnáct žáků mělo vyznamenání, dostali jsme i plno pochval na vysvědčení. Po posledním tanečku chlapců jsme se všichni rozloučili. Loučíme se i s naší třídou na budově č. 70, protože přecházíme do nové třídy, která bude na budově č. 58. Přejeme všem krásné prázdniny a plno zážitků. Na shledanou v 7.B.