6.B – červen 2022

Červen 6.B 1.6. jsme v rámci Dne dětí navštívili kino Hutník, kde jsme zhlédli film Batman. V pondělí 6.6. se uskutečnil No backpack day na podporu vzdělávání v zemích třetího světa. Někteří z naší třídy se zapojili a přinesli si učení v něčem jiném než je školní batoh, např. v plastovém košíku, cestovním kufříku, v kočárku pro panenky, v tašce od šicího stroje nebo v odpadkovém koši. Ve středu 8.6. jsme se konečně dočkali a navštívili divadelní představení Babička v Kladně. Originální zpracování známého příběhu ze Starého bělidla se nám líbilo. Zajímavé byly osudy ženských hrdinek, především Babičky, Barunky a Viktorky. V pátek 10.6. jsme zhlédli představení cimbálové muziky Réva. Ve čtvrtek 16.6. jsme jeli v rámci dějepisu do Národním muzea s paní učitelkou Hlušičkovou. V muzeu jsme viděli kopie nálezů z římské doby a zkoušeli odhadnout, k čemu sloužili. Dozvěděli jsme se také něco o římské kuchyni – druhy jídla, nástroje. Mohli jsme si vyzkoušet psát na voskové tabulky a zahrát hry, kterými se bavili římští legionáři ve chvílích volna . V pátek byli odměněni Nicol Hojerová a Dominik Freiberg společenskými hrami za nejlepší obrázky na podporu závodu silničních kol pro amatéry, který se uskutečnil 11.6. V pondělí 20.6. jsme odjeli autobusem na vícedenní školní výlet do Dolního Dvora. Cestou jsme se zastavili ve výrobně hořických trubiček v Miletíně, kde jsme nahlédli do výrobny trubiček, ochutnali několik vzorků a na závěr jsme si všichni zkusili výrobu jedné trubičky z již připravené placky. Většina z nás si zakoupila trubičky domů. V Dolním Dvoře jsme odpoledne vyrazili na krátkou procházku. Bohužel jsme do cíle nedorazili, neboť nás zastihl silný déšť. Večer jsme hráli hry po družstvech. Druhý den jsme se po snídani vydali na Sluneční stráň. Odpoledne jsme vystoupali na místo zvané Apalucha, kde se natáčela slavná komedie S tebou mě baví svět. Večer nás čekala diskotéka. Ve středu jsme si sbalili věci a po snídani nás čekalo vyhodnocení našich soutěží. Každý z nás si vybral odměnu a sladkost. Cestou domů jsme v Jilemnici navštívili Krkonošské muzeum, kde byly k zhlédnutí nádherné betlémy. Ve čtvrtek 23.6. odpoledne byli na Městském úřadě v Unhošti odměněni Matyáš Langer a Jakub Hartmann za reprezentaci školy v soutěžích. Poděkování s odměnou bylo žákům předáno ve škole. V červnu jsme v hodinách pracovních činností pracovali na hrací dřevěné kostce. V hodinách výtvarné výchovy jsme kreslili černým fixem optické klamy, pastelkou pruhované siluety v barvách duhy a navrhli vlastní reklamu. Ve středu jsme se vydali pěšky do Horního Bezděkova, kde jsme si zahráli minigolf. Hra nás moc bavila. Ve čtvrtek jsme dostali vysvědčení. 22 žáků z celkového počtu 25 má vyznamenání. Čekají nás zasloužené dva měsíce prázdnin, na které se všichni moc těšíme.