6.B – červen 2021

První den v měsíci jsem oslavili Den dětí na Rybárně grilováním masa a pro zájemce i veganských řízečků. Vyšlo nám počasí, měli jsme výborný servis od MO ČRS Unhošť, bylo to fajn.

V rámci občanské výchovy jsme měli online besedu s paní Nikolou Pravdovou o zdravém stravování a výběru a množství potravin, které jsou pro nás prospěšné.

Tradiční výlet na konci roku jsme podnikli do Prahy, kde nás paní průvodkyně Edrová provedla židovskou čtvrtí a díky ní třeba už víme, proč se Praze říkalo „dcera jeruzalémská“.

Vzory vzorům

Na konci školního roku dostanou dva žáci dárek - knihu „Bez frází“. Kniha pojednává o sportovcích, kteří „na sobě v reálném světě makali“ a něčeho dosáhli, např. Vladimír Šmicer, Petr Korbel.

Věřím, že Adam Bambula a Tomáš Mráček si z příběhů vezmou něco do života a třeba je kniha posune i v jejich sportovní kariéře. Držím palce!

Mir. Řehák, třídní učitel