6.B – březen 2022

Kornelie Gricyková se začátkem března zúčastnila okresního kola zeměpisné olympiády, které proběhlo online ve škole. Děkujeme za reprezentaci naší třídy.

V pondělí 14.3. Matyáš Langer absolvoval okresní kolo olympiády v anglickém jazyce, kde obsadil 10. místo. Gratulujeme.

V úterý 15.3. jsme se vydali autobusem s panem učitelem Borisem Poláčkem na Čabárnu, kde jsme měli absolvovat program Voda a život v ní, abychom si připomněli Světový den vody, který se slaví 22.3. Vzhledem k počasí byl ale připraven náhradní program s názvem Proměny lesa. Ve skupinkách jsme poznávali druhy lesa a přiřazovali do něj lesní dřeviny a byliny. Následovaly úkoly venku opět ve skupinkách. Někdo pozoroval stopy zvěře, jiný dalekohledem vyhledával modely ptáků na stromech. V knize rostlin jsme pak podle fotografií hledali jejich názvy.

Svým hlasem jsme podpořili naše mladší spolužáky z 2.A, kteří se zúčastnili akce Srdce s láskou darované a vyrobili srdce pro kamaráda všech dětí Michala z Kouzelné školky.

V pátek se někteří z nás zapojili do teplákového dne a přišli oblečeni do školy v pohodlném sportovním oblečení.

V hodinách anglického jazyka jsme si připomněli anglický svátek St Patrick´s Day. Přečetli si v časopise Ready článek věnovaný tomuto svátku a pak jsme si vyzkoušeli kvízy v aplikaci kahoot.

V hodině českého jazyka nás paní učitelka seznámila s možností zúčastnit se soutěže Rok netopýrů. Můžeme napsat příběh, pohádku nebo vtip o netopýrech. V pátek 25.3. jsme se zapojili do projektu Ukliďme Česko. První hodinu jsme se sešli ve třídě a ve skupinkách jsme měli vyluštit, kam se vydáme uklízet. Zjistili jsme, že naším cílem bude Šibeniční vrch. Pak jsme zhlédli vtipné video o této akci Zobali vrabci, zobali. Na závěr jsme si zahráli kahoot k dané tematice. V devět hodin jsme vyrazili od školy směr Šibeniční vrch vybaveni rukavicemi a pytli na odpadky. Nejvíce ,,pokladů´´jsme našli přímo na Šibeničním vrchu a jeho blízkém okolí – pneumatiky, lahve od alkoholu, různé plechy, spoustu skla, plastových lahví...Nechyběl ani hrnec, talíř, skleničky, mikina, torzo záchodu….. Vše jsme dopravili v pytlech na jedno místo, kde si odpad měli vyzvednout pracovníci města. Unaveni, ale s pocitem vykonání dobrého skutku jsme se vrátili do školy, kde jsme dodělali projekty týkající se úklidu.

V hodinách výtvarné výchovy žáci přivolali jaro krásnými obrázky kočiček ve vázách, vyrobili záložky pro naše budoucí prvňáčky a nakreslili velikonoční přáníčka pro seniory. V hodinách pracovních činností jsme se zaměřili na výrobu velikonoční dekorace. Vyrobili jsme zajíčky z vyfouknutých vajec, vajíčka z provázků, papírové košíčky, barvili a malovali jsme kraslice voskem.

V pondělí 28.3. nás čekalo tzv.učení naruby, kdy jsme si mohli vyzkoušet roli učitelů a vést hodiny místo nich. Někteří z nás využili této nabídky a zasedli za katedru. Na hodinu matematiky si Kornélie připravila pro své spolužáky minitest z malé násobilky a na hodinu anglického jazyka Abigél křížovku.

Třídnická hodina v tomto měsíci byla věnována výběru školního výletu na konci roku a přespání ve škole.

Ve čtvrtek proběhla generální zkouška k soutěži ZŠ Unhošť má talent, ve které naši třídu bude reprezentovat Abigél Gricyková.