6.A – září 2022

Září nového školního roku je za námi a žáci si za uplynulý měsíc pomalu zvykli na svou novou třídu, spolužáky, spolusedící a vyučující, kteří je výukou provázejí.

Ač se mezi sebou mnoho žáků zná z předchozích let, kolektiv je nyní nový. V prvních dnech jsme se seznamovali, hráli si a začínali tušit, co nás bude čekat. Někteří žáci jsou v naší škole noví. Ráda bych jim popřála, aby se jim v naší třídě a škole líbilo, aby si mezi spolužáky našli kamarády, třeba i ty nejlepší. Přeji Vám mnoho štěstí a úspěchů!

Adaptační kurz, který pro nás připravili instruktoři spolku Labyrint v Libušíně, se vydařil. Žáci prokázali, že si dovedou pomáhat, že už nyní dovedou spolupracovat tak, aby dosáhli společného cíle. Bavily nás hry o přežití na pomyslném voru, při přechodu z jednoho ostrova na druhý jsme zjistili, že ne vždy se vyplatí spěchat, ale být spíše rozvážný a přesný – nezapomínejte!

Během úvodních třídnických hodin, ale také během hodin Výchovy k občanství s paní učitelkou Kučerovou žáci vymýšleli pravidla, kterými by se jako třída chtěli řídit. Tak odhlasovali své třídní desatero. Na dodržování pravidel narážíme téměř denně. Učíme se v různých situacích hledat správná řešení a vycházet spolu. Učíme se, že je důležité pomáhat si, neurážet se, a že věci, které se nám na druhých nelíbí, je potřeba řešit slušně a hned.

V Žákovském parlamentu nás začala zastupovat dvojice děvčat – Sofie a Tereza, a svého úkolu se tato dvojice zhostila výborně. Za tlumočená přání spolužáků, ale také za prezentaci závěrů ze zasedání jim patří velké poděkování. Už nyní se tak těšíme na Halloween, připadající na pondělí 31. 10. Tématu budou věnovány některé vyučovací hodiny, vítané budou také kostýmy/převleky, které budou náležitě odměněny.

Za zmínku zde stojí také uplynulý Evropský den jazyků (26. 9.) – během tohoto dne žáci zažili vyučovací hodiny cizího jazyka v jiném pojetí. Byla bych ráda, aby netradiční hodina angličtiny v žácích vzbudila zájem o studium cizího jazyka/cizích jazyků a aby žáci pochopili, že výuka angličtiny je nejen zpestřením, ale bránou k mnoha dalším možnostem, zkušenostem a dobrému pracovnímu uplatnění.

Dovolte mi, abych Vám ještě jednou popřála do nového školního roku mnoho úspěchů, příjemných a inspirativních zážitků ve škole i mimo školu, hlavně však dobré soužití v rámci třídy. Jsem moc ráda, že mohu být s Vámi!

Katka Kaincová, třídní učitelka