6.A – říjen 2020

Než nám zavřeli školu, stihli jsme aspoň jeden z naplánovaných projektů na říjen. 7. října ráno jsme vyrazili ven na outdoorovou matematiku, pořádně oblečení a vybaveni metrem a 10-metrovým provázkem. Čekalo na nás 12 úkolů a 2,5 km dlouhá trasa kolem rybníka Bulhar. Během ní jsme například zjišťovali rozměry okenní tabule v Mousee, počítali plochu plotového dílu u rodinného domku, odhadovali jsme vzdálenosti a ověřovali náš odhad pomocí přineseného provázku. Dále jsme si spočítali průměrnou cenu kávy v občerstvení u Pepína a dozvěděli jsme se, jak zjistíme stáří stromu, když změříme jeho obvod. Dvouhodinovka matematiky nám utekla jako nic a my jsme se vrátili do lavic provětraní a zase o kousek chytřejší. Snad se zase brzy uvidíme ve škole a budeme si moct outdoorovou matematiku zopakovat!