6.A – říjen 2023

V měsíci říjnu proběhlo u nás ve třídě několik akcí – hned 4. října jsme šli spolu s dobrovolníky firmy Lego uklízet okolí Unhoště v rámci akce Ukliďme Česko a Build the change. Za tuto snahu jsme byli odměněni výletem do Prahy, kde jsme v budově Opero absolvovali program od firmy Lego – zpracovávali jsme kvíz, stavěli jsme z Lego kostek, jak by měl/neměl vypadat svět v roce 2050. Celou akci jsme si všichni moc užili. Zažili jsme také jednu přírodovědnou exkurzi – s učiteli přírodopisu jsme navštívili jelení farmu v Miskovicích. V hodinách vaření využíváme školní kuchyňku, v hodinách pracovních činností jsme na školní zahradě zasadili nové stromky. Nezapomněli jsme ani na Halloween – vydlabali jsme si dýně a zažili halloweenské učení třeba v hodině matematiky. Máme za sebou první společnou třídnickou hodinu, na které jsme shrnuli první měsíc společného času. Věříme, že se z nás stává dobrá parta.