6.A – prosinec 2021

3. prosince nás navštívil Mikuláš, andělé a čerti. I když to pro dva z žáků vypadalo bledě, nakonec si čerti nikoho do pekla neodnesli. Žáci navštívili s paní učitelkou Kučerovou výstavu Vánoční tradice a s paní učitelkou Vejvodovou tvořili nádherné zimní obrázky.

Společně jsme se celý měsíc těšili na Vánoce. Povídali jsme si o vánočních zvycích každého z nás, odlévali jsme olovo. V odlitcích jsme spatřili motýla či ptáka a sázené vejce či ostrov. Copak asi naši třídu čeká v příštím roce?

22. prosince jsme šli na procházku a pak si konečně udělali besídku. Vendy s Barčou hrály na flétny a my ostatní zpívali koledy. Děti dostaly hlavolamy, malé přívěsky a vonné františky. Také si dávaly dárky mezi sebou. A já? Já byla asi letos obzvlášť hodná  Čekají mne Vánoce provoněné svíčkami, s výbornými čaji a sladkostmi. Moc děkuji za společně strávený čas a přeji krásné svátky! Jana Horáková